sprzątanie po zmarłych
- Edukacja

Dezynfekcja po zmarłym – jak odkazić pomieszczenie, w którym doszło do rozkładu ciała?

Okazuje się, że nie każdy może sprzątnąć pomieszczenie, w którym doszło do zgonu, a ciało uległo już rozkładowi. Nie chodzi jedynie o unoszący się w takiej przestrzeni odór czy nieprzyjemne widoki, ale raczej zagrożenie, jakie wynika z obecności licznych wirusów, bakterii, patogenów i toksyn. Sam trupi jad może stwarzać niebezpieczeństwo.

Profesjonalne sprzątanie po zmarłych

Właśnie dlatego sprzątaniem po zwłokach muszą zajmować się profesjonalne firmy. Najczęściej to te, które oferują usługi porządkowe. To one zatrudniają wysoce wykwalifikowany personel, dysponują też profesjonalnymi środkami.

Jak odbywa się sprzątanie po zmarłych? Warszawa i inne duże miasta w naszym kraju dysponują sporą liczbą podmiotów, które takie czynności wykonują. Przede wszystkim personel zostaje zaopatrzony w specjalne, ochronne kombinezony. Chodzi przecież nie tylko o wizualne uprzątnięcie przestrzeni z krwi czy widoku płynów ustrojowych bądź fekaliów.

Istotne jest pozbycie się niebezpiecznych czynników, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie osób żyjących. Niezbędna jest dezynfekcja, która w takich przypadkach przebiega najczęściej poprzez ozonowanie. Okazuje się, że ozon w czystej postaci radzi sobie lepiej z bakteriami, toksynami, pleśniami czy grzybami aniżeli chlor. Co więcej, to również ozon pozwala skutecznie zniwelować przykry zapach, jaki wydziela się z rozkładających się zwłok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *