śniadanie bez glutenu
- Zdrowie i Uroda

Dieta bezmleczna — co zamiast mleka krowiego?

Coraz więcej osób wyklucza z codziennej diety mleko krowie. Nie zawsze przyczyną zmiany jadłospisu jest alergia pokarmowa. Często odrzucenie mleka krowiego podyktowane jest filozofią życia, na przykład weganie nie spożywają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Czy można zrezygnować z mleka i zastąpić je innymi produktami o zbliżonych wartościach odżywczych? Od dawna wiadomo przecież, że spożywanie mleka ma pozytywny wpływ na stan kości i zębów. Sprawdź, co zamiast mleka krowiego sprawdzi się doskonale.

Dieta bezmleczna — co jeść?

Bez względu na to, jakie są przyczyny wykluczenia mleka krowiego z codziennego menu, dieta bezmleczna (szczegóły) wciąż powinna być zbilansowana i pełnowartościowa, aby każdy organizm mógł funkcjonować w pełnej sprawności. Na szczęście dzisiaj bez problemu udaje się zastąpić mleko krowie innymi produktami, które mają zbliżone wartości. Na sklepowych półkach znajdziesz je na dziale wege, które cieszą się coraz większą popularnością.

Jakie produkty mogą spokojnie zastąpić mleko krowie? Oto kilka przykładów:

  • napoje roślinne. W najpowszechniejszej wersji dostępne jest mleko sojowe, ale spożywać można również mleko ryżowe, migdałowe, kokosowe, owsiane czy z orzechów nerkowca. Co ciekawe, napoje roślinne można przyrządzać samodzielnie, a jeśli mają być kupowane w sklepach, warto patrzeć na ich skład. Mleka roślinne powinny być pozbawione cukru i konserwantów,
  • tofu oraz inne produkty fermentowane na bazie soi.

Zanim odrzucisz mleko krowie, wykonaj badania

Osoby, które podejrzewają alergię na mleko, a po jego spożyciu po prostu źle się czują, powinny wykonać najpierw szczegółowe badania. Dzięki temu śniadanie alergika (więcej) będzie mogło być komponowane z uwzględnieniem cennych składników. Badania kontrolne powinny wykonywać również osoby, które zwyczajnie rezygnują z tego rodzaju produktu spożywczego. Morfologię najlepiej wykonywać regularnie, sprawdzając stan zdrowia już po wykluczeniu mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *