pełne usta
- Zdrowie i Uroda

VECTRA XT – jakie efekty może przynieść?

VECTRA XT® to innowacyjne urządzenie, które umożliwia symulację efektów planowanych zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystuje się je najczęściej w chirurgii plastycznej piersi i twarzy, ale znajduje zastosowanie także podczas planowania korekcji innych partii ciała, na przykład liposukcji.

Urządzenie VECTRA XT® pozwala na zobrazowanie rezultatu nie tylko pojedynczego zabiegu, ale również długotrwałego leczenia oraz kilku zabiegów wykonanych jednocześnie. Ułatwia podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej osobom, które z nią zwlekają, obawiając się, że efekt końcowy będzie odbiegał od ich oczekiwań. Ta nowoczesna technologia jest także nieoceniona z punktu widzenia lekarzy, którzy dzięki niej mogą ustalić wspólnie z pacjentem szczegółowy plan działania, przy pomocy wygenerowanej wizualizacji prezentując dostępne możliwości i wyjaśniając ewentualne ograniczenia.

Całość procedury rozpoczyna się od przeskanowania ciała pacjenta za pomocą sześciu wbudowanych w urządzenie kamer. Uzyskane w ten sposób zdjęcia 2D nakłada się na siebie, tworząc trójwymiarowe odwzorowanie sylwetki w postaci mapy kształtu i kolorytu. Wygenerowanie obrazu 3D o bardzo wysokiej rozdzielczości trwa zaledwie kilka milisekund, dzięki czemu nawet mimowolne poruszenie się fotografowanej osoby nie powoduje zaburzenia pracy systemu.

Trójwymiarowy obraz widoczny na monitorze komputera lekarz może powiększać i obracać, co umożliwia obejrzenie go pod dowolnym kątem. Wizualizację sylwetki pacjenta poddaje się analizie pomiarowej i objętościowej, po czym modyfikuje się ją w taki sposób, aby wiernie odwzorowywała efekty zabiegu. Obrazy sprzed i po operacji zestawia się ze sobą, a następnie nakłada na siebie, porównując różnice i omawiając zmiany. Po podjęciu przez pacjenta decyzji co do charakteru i zakresu korekcji zdjęcie symulacji jest zapisywane i wykorzystywane przez lekarza podczas wykonywania zabiegu.

Technologia VECTRA XT® jest coraz częściej wykorzystywana podczas zabiegów z zakresu profilaktyki piersi. Pacjentka wspólnie z lekarzem wybiera typ, rozmiar, kształt oraz objętość implantów, po czym na dużym ekranie ogląda swoją sylwetkę po zabiegu, decydując dodatkowo o zachowaniu bądź pozbyciu się dotychczasowej asymetrii piersi. Użyte oprogramowanie pozwala na wizualizację sylwetki zarówno w ubraniu, jak i bez, co daje pacjentce lepsze wyobrażenie o efektach zabiegu.

Zanim urządzenie VECTRA XT® zaczęto stosować z Polsce, zrewolucjonizowało ono chirurgię plastyczną w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyprodukowała je amerykańska firma Canfield Imaging Systems, światowy lider w dziedzinie systemów obrazowania w służbie zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *