wózki koła
- Biznes

Koła pneumatyczne – do jakich wózków powstają?

Czy koła pneumatyczne to dobry wybór do wózka transportowego? Jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Te i inne pytania bardzo często znaleźć można na różnego rodzaju forach internetowych i serwisach branżowych. Zazwyczaj zadawane są one przez klientów sklepów, którzy nie wiedzą, na który produkt się zdecydować. Jak się bowiem okazuje, koła pneumatyczne występują w wielu różnych odmianach, zróżnicowanych pod wieloma względami.

Na początek jednak warto zastanowić się, do jakich dokładnie wózków tego typu produkty są przygotowywane. Najlepszym przykładem modelu pneumatycznego będzie oczywiście kółko do taczki – najczęściej jest dość duże i grube, dzięki czemu dobrze radzi sobie z nierównościami terenu. Z powodzeniem posłuży do pracy na zewnątrz, na przykład na gołej ziemi.

Do kolejnej grupy urządzeń, które często są wyposażane w tego typu koła, należą wózki ogrodowe. Podobnie jak taczki, bardzo dobrze radzą sobie na nierównym terenie, są przy tym wygodne w prowadzeniu i stosunkowo ciche. Wszystko ze względu na fakt, z jakich materiałów najczęściej powstają. Koła pneumatyczne są przeważnie gumowe lub piankowe. Oczywiście na rynku znaleźć można także produkty specjalnie wzmacniane, cieszące się popularnością przeważnie wśród osób zainteresowanych urządzeniami do zadań specjalnych.

Jakie kółka pneumatyczne kupić? Na co zwrócić uwagę?

 

Skoro wiemy już, gdzie z omawianych produktów można skorzystać, przejdźmy do zakupu konkretnych modeli. Te zaś zróżnicowane są pod względem kilku istotnych parametrów technicznych.

  • Maksymalne obciążenie – wskazuje ono, z jakimi ciężarami koło jest w stanie sobie poradzić. Modele pneumatyczne przeważnie nie są tworzone do dźwigania sporych ciężarów. Z reguły będą to koła do raczej lekkich prac.
  • Wymiary – sprawdzić należy przede wszystkim szerokość piasty, średnicę koła oraz otworu wewnętrznego. Wszystko to zdecydowanie ułatwi dobór kółek do posiadanych wózków lub innych pojazdów.
  • Rodzaj felgi – trzeba sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana. Sporą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wpływ czynników zewnętrznych zapewniają felgi metalowe.

Czy kryteriów ceny powinno być dla nas istotne? I tak i nie. Kółka do wózków powinny zapewniać długotrwałe działanie, tak aby nie trzeba było ich co chwilę wymieniać. Z tego też powodu nie należy decydować się na produkty najtańsze, ponieważ z reguły tworzone są z cienkich, mało wytrzymałych materiałów. Z drugiej jednak strony wiele zależy od tego, do jakich dokładnie zadań będzie wykorzystywany wózek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *