odchudzanie warszawa
- Zdrowie i Uroda

Najgorsze diety świata

Dobra dieta odchudzająca to taka, która zostanie ułożona zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Jadłospis wskazuje doświadczony dietetyk, który bierze pod uwagę stan zdrowia, styl codziennego funkcjonowania i inne parametry, przez które wynik optymalnego spożywania niskokalorycznych posiłków może być różny. Każda inna dieta, która często nazywana jest uniwersalną, niestety nie nadaje się do stosowania. Oczywiście w sieci znaleźć można te, które zachęcają do szybkiego zrzucenia wagi bez wyrzeczeń, ale nikt nie ujawnia jednocześnie, że najczęściej są one szkodliwe dla zdrowia.

Najgorsze diety znajdziemy bez problemu w internecie. To niezbyt dobra droga do zrzucania zbędnych kilogramów. Najlepiej skorzystać z sieci, ale tylko po to, by znaleźć profesjonalnego dietetyka. W wyszukiwarkę można wpisać hasło typu „odchudzanie warszawa”, by umówić się na wizytę u specjalisty.

W innym przypadku trafimy na diety, które są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Przykładów jest wiele. Niektóre zakładają spożywanie jedynie wody i soku z cytryny, co wiąże się z szybkim wycieńczeniem organizmu. Znane są też diety odchudzające, w których menu znajduje się jedynie liść sałaty. Absurdem jest tzw. drunkoreksja. To dieta, która zakazuje spożywania posiłków, ale w zamian umożliwia picie alkoholu bez żadnych ograniczeń. Jej zwolennicy uznają, że alkohol zawiera przecież puste kalorie, które wystarczą, by organizm mógł funkcjonować. Następna dieta, która krytykowana jest przez medyków to ta, która zakłada spożywanie wszelkich posiłków, również tych wysoce kalorycznych, ale za to celowe zarażenie się tasiemcem. Ten pasożyt w układzie pokarmowym sprawi, że nadmierne kilogramy będą znikać bezpowrotnie. Szkoda tylko, że nikt nie wspomina o utracie zdrowia i wyczerpaniu organizmu.

Jak widać, diety odchudzające są naprawdę różne, ale tylko nikła ich część jest zdrowa. Ludzie wymyślają własne, często nierozsądne menu, by tylko zyskać idealną sylwetkę. Widać wyraźnie, że dzisiaj o wiele bardziej od zachowania pełnego zdrowia liczy się wygląd zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *