- Hobby

Propozycje na udany wypad poza Warszawę w Bieszczady

Sama Warszawa bez wątpienia oferuje ogrom propozycji, dzięki którym można spędzić wraz z dziećmi dzień pełen wrażeń. Dla mieszkańców stolicy są to jednak atrakcje dla dzieci już dobrze znane. Poza tym, świetna pogoda i czas wolny sprzyjają, by organizować wycieczki w nieco dalsze zakątki. W okolicach Warszawy i odległości do 100 kilometrów od tego miasta, znaleźć można równie ciekawe obiekty.

Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy poza miasto. Dosyć mamy wiecznego gwaru i hałasu. Chcemy odpocząć od ciągłego pośpiechu i gonitwy. Pakujemy plecaki, szykujemy prowiant i ruszamy samochodem w świat. Okazuje się, że wcale nie trzeba tak daleko jechać, by miło spędzić dzień. Mamy dla was co najmniej kilka ciekawych propozycji. Przede wszystkim, trzeba zastanowić się, czy chcemy postawić na rozrywkę, edukację a może połączyć obie te sfery. Da się to zrobić i naprawdę nie trzeba daleko szukać.

Nieopodal stolicy znaleźć można miejsca, w których dba się o rozwój dzieci. Taka wycieczka będzie świetną lekcją edukacyjną. Mowa tu o Żelazowej Woli, w której posłuchać można o Fryderyku Chopinie. Można też wybrać się do Arboretum w Rogowie, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, na najdłuższy rynek w Europie do Pułtuska. Statkiem można popłynąć z Warszawy do Serocka. Warto odwiedzić parowozownię w Skierniewicach czy oceanarium nieopodal Kielc.

Propozycji jest naprawdę sporo i tylko od waszych zainteresowań będzie zależeć, na które z nich się zdecydujecie. Wolicie lot balonem nad Wisłą czy podziwianie ZOO Safari w Borysewie? Może zainteresuje was skansen w Sierpcu albo afrykańska wioska w Sobanicach?

Można też zorganizować typowo aktywny dzień, pełen zajęć sprawnościowych. W okolicach Warszawy funkcjonuje kilka parków linowych, które oferują trasy o różnym poziomie trudności – to rewelacyjna rozrywka dla małych i dużych gości. Można skorzystać też z ofert spływów kajakowych. Podobno te dostarczające najwięcej wrażeń przebiegają Narwią. Ciekawą atrakcją sportową jest też ścieżka łucznicza no i oczywiście wycieczki rowerowe wybranym szlakiem. Tych akurat nie brakuje w całej Polsce.

Chcąc zapewnić ogrom atrakcji różnego rodzaju na cały dzień, warto skorzystać z parków rozrywkowo edukacyjnych. To one mają propozycje, które łączą zabawę z nauką. Poza tym atrakcji w nich jest tak wiele, że nieraz jeden dzień to za mało, by z wszystkich skorzystać. Przykładem może być Farma Iluzji. To miejsce z dala od miasta, pełne uroku i magii. Nie brakuje tu typowych atrakcji, jak place zabaw, mini zoo, karuzele, skoczki czy dmuchańce, ale największym powodzeniem cieszą się obiekty, w których można doświadczyć iluzji. Wejście do pokoju Amesa, zaglądanie do studni bez dna, przechodzenie świetlnym tunelem czy spoglądanie na lejącą się wodę z kranu zawieszonego w powietrzu robią naprawdę wielkie wrażenie. Do tego, park oferuje liczne animacje i programy edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Warto też wiedzieć, że obiekt ten czynny jest prawie przez cały rok, a zimą można tu spotkać prawdziwego Świętego Mikołaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *