pieluszki wielorazowe
- Porady

Pieluchy wielorazowe – opinie

Pieluchy wielorazowe to bardzo ciekawa alternatywa dla standardowych pampersów. Dlaczego niektórzy rodzice decydują się na pieluszki wielorazowe? Decyduje o tym kilka konkretnych zalet, o których chętnie Wam opowiem. A więc: pieluszki wielorazowe czy pieluszki jednorazowe?

Podstawowa sprawa to finanse. Dzięki używaniu pieluszek wielorazowych jesteśmy w stanie zaoszczędzić, co najmniej kilkaset złotych, aczkolwiek aż do momentu odpieluchowania dziecka podejrzewam, że ta kwota może sięgnąć tysięcy. Pieluszki jednorazowe są drogie i nie sposób z nich zrezygnować, chyba że właśnie korzystamy też z wielorazówek.

Druga rzecz, to ekologia, pieluszki wielorazowe oraz otulacze bambusowe są bowiem przyjemniejsze i bezpieczniejsze dla dziecka. W kontekście pielęgnacji skóry brzdąca warto pamiętać o tym, że zwykłe pampersy są wyposażone w szereg dodatków chemicznych, które mają na celu zapewnienie braku wilgotności oraz dłuższy okres użytkowania na pupie dziecka. Wszystko zależy więc od naszego stosunku do chemii w akcesoriach dla dzieci.

Pieluszki wielorazowe sklep

Ciekawe jest to, że pieluszki wielorazowe zauważalnie zyskują popularność. W sieci można znaleźć nawet coś na kształt mini e-ryneczków, gdzie możliwa jest wymiana, zamiana, kupno bądź sprzedaż nowych i używanych wielorazówek. Wiele mam bardzo się w to angażuje. Coś musi więc być na rzeczy. Sądzę, że trzeba tu jeszcze podkreślić, że nie mówimy tu o sytuacji zero-jedynkowej. To znaczy, rodzice mogą przecież stosować pieluszki wielorazowe oraz pieluszki jednorazowe zamiennie, np. te drugie tylko do wyjść z domu (co jest nieco praktyczniejsze, zważywszy, że małemu powinno być ciągle sucho).

W warunkach domowych, osobiście wskazałbym z kolei pieluszki wielorazowe jako te korzystniejsze, choć jest to wariant dla rodziców nie bojących się ,,zabawy” z praniem i przechowywaniem pieluszek, np. w specjalnym wiaderku, niwelującym zapachy. Pamiętajmy jednak, że takie np. pieluszki bambusowe są opcją znacznie bardziej naturalną niż sztuczne pampersy, a niewątpliwie dla coraz większego grona rodziców ma to duże znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *