zwalczanie pluskiewa warszawa mar tex
- Dom i Ogród

Skąd biorą się pluskwy i jak je zwalczyć?

Pluskwy to problem, który może dotknąć każde domostwo lub hotel. Od kilkunastu lat specjaliści zauważają coraz większy wzrost tworzenia się nowych ognisk pluskiew. Skąd biorą się pluskwy i jak się przed nimi obronić?

Skąd biorą się pluskwy?

Właściciele hoteli czy pokojów gościnnych są zazwyczaj przygotowani na możliwość znalezienia pluskiew w łóżkach po swoich gościach. Jest to związane po prostu z hotelarskim ryzykiem zawodowym. Prawdziwe zdziwienie pojawia się u ludzi, którzy znajdują pluskwy w swoich prywatnych mieszkaniach. Takie osoby nie mogą uwierzyć, skąd w ich cichym domostwie wzięły się tego rodzaju robaki. 

Wbrew pozorom dostanie się pluskiew do do domu nie jest takie trudne. Najczęściej sami domownicy przenoszą pluskwy, które przyczepiły się do nich. Prawdopodobieństwo przeniesienia pluskwy do domu wzrasta, jeśli domownik przebywa lub pracuje w dużym skupisku ludzi, na przykład w szpitalu lub przedszkolu. 

Jak wygląda pluskwa?

Pluskwa jest niewielkim owadem, którego nie sposób zobaczyć gołym okiem – jej średnia długość to zaledwie 5 milimetrów! Mały rozmiar pluskwy jest głównym powodem tego, że tak łatwo jest je wpuścić do swojego domu. Dodatkowo pluskiew zazwyczaj ma kolor brązowy, co sprawia, że bardzo łatwo wtapia się w codzienne ubrania. Pod wpływem wypicia krwi, kolor pluskwy zmienia się na ciemniejszy brązowy, a nawet bordowy.

Na szczęście jaja pluskiew można dostrzec gołym okiem: są one małe, ale ich kolor jest biały. Przyglądanie się, czy na kolorowej pościeli widać jajeczka pluskiew, jest w zasadzie jedyną prewencyjną metodą dla typowego mieszkańca. 

Jak zwalczyć pluskwy – najlepsze sposoby.

Zwalczanie pluskiew jest długotrwałe i bardzo ciężki. Pluskwy są bardzo małe i dlatego jest im niesamowicie łatwo schronić się w każdej szczelinie. Jaja pluskiew są odporne na większość komercyjnie dostępnych środków chemicznych. 

Jeśli masz podejrzenia, że w twoim domu są pluskwy, to natychmiast skontaktuj się z firmą sprzątająca, która ma w swojej ofercie zwalczanie pluskiew. Warszawa to miejsce, w którym takich firm jest niemało, gdyż i samych plag pluskiew jest coraz więcej. Ostatnio było głośno o pladze pluskiew w kilku warszawskich szpitalach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *